Зимовий дизайн в інтер'єрі .

Просмотры: 676

З приходом зими багато хто прагне перетворити інтер'єр свого житла. Розглянемо, як надати звичному дизайну зимовий настрій.

У зимовий період, насичений холодом і морозом, все більше хочеться затишку і тепла. І один з вірних способів боротьби з втомою і нудьгою – створення затишного зимового інтер'єру. Розглянемо кілька ідей.

Додаємо колір і фактуру в зимовий інтер'єр

Взимку людині особливо не вистачає тепла і гарного настрою, і часом звичний інтер'єр зовсім не радує. Вплинути на цю ситуацію можна за допомогою простих дизайнерських рішень – зміни кольорової палітри і додавання нових матеріалів. Тоді створена атмосфера буде навіювати гарний настрій, що розташовує до приємного проведення часу: читання книг, перегляду фільмів, спілкування з близькими. Додайте до існуючої кольорової палітри теплі тони: золотий; червоний; помаранчевий; теракотовий; пісочний; цегляний; зелений.

Створюємо hygge з DOM.RIA

Якщо той чи інший відтінок навіває спогади про літню пору, сміливо його використовуйте. Але не варто розфарбовувати в ці кольори все стіни або терміново міняти меблі в вітальні, хоча такий варіант теж принесе свої плоди. Справа в тому, що в зимовий час психіка людини не розташована до зайвої активності і надмірна кількість яскравих тонів може втомлювати.

Додайте кілька важливих акцентів у всіх кімнатах, гармонійно поєднуючи їх з наявними кольорами. Деякі стилі інтер'єрів і зовсім просто змінювати на зимовий варіант. Наприклад, скандинавський стиль досить легко адаптується за рахунок свого загального фону, великої кількості світла і яскравих колірних акцентів.

Cкандінавскій стиль в спальні: особливості оформлення

Для зимового дизайну в інтер'єрі потрібно приділити увагу фактурам використовуваних матеріалів. Наприклад, можна поекспериментувати з оббивкою меблів або використовувати іншу накидку з велюру, оксамиту або вовни – вони мають естетичний вигляд, приємні на дотик і непогано зігрівають в холодну пору. Також приділіть увагу і решті текстилю, оскільки ці вироби повинні зігрівати зараз вдвічі сильніше, ніж в інші пори року. Особливу атмосферність обстановці додадуть ковдри грубої в'язки (з товстої пряжі). Дістаньте із засіків теплі ковдри і скатертини яскравих кольорів, поміняйте доріжки і килими на аналогічні моделі з великим ворсом, по якому приємно ходити. У декоративних подушок замініть чохли на більш яскраві або з тематичними принтами – соняшниками, сонячним пейзажем, морським узбережжям. Особливо цей метод буде доречний, якщо ви живете в орендованій квартирі і серйозні зміни інтер'єру ви з власником не обговорювали.

Зберігаємо світло в зимовому інтер'єрі

Для створення зимового дизайну в інтер'єрі необхідно подбати про достатній рівень освітленості житлових приміщень. Взимку сонячний день короткий, а велика кількість хмар значно скорочує яскравість природного освітлення. Змінити важкі штори на легкі фіранки, які пропускають більше світла, можна за умови, що вікна досить ергономічні. В іншому випадку повісьте світліші або яскравіші вироби. Жалюзі краще демонтувати до весни, якщо є така можливість, або щоранку встановлювати в положення з максимальним доступом світла.

Недостатню кількість природного освітлення можна компенсувати за рахунок розумного використання різноманітних світильників. Зручними настільними лампами і бра необхідно обладнати місця для читання, посиденьок з друзями і інші функціональні зони. Також можна скористатися торшерами, точковим освітленням і гірляндами, які будуть доречні на віконних і дверних отворах, а масивні люстри залишити лише для розсіяного світла. Особливий настрій інтер'єру додадуть нічники або проектори з ефектом «зоряного неба». У цих пристроїв є яскраві програми, які забезпечать тільки позитивні емоції холодними зимовими вечорами.

8 шляхів правильного встановлення освітлення

Додати затишку в зимовий дизайн інтер'єру можна за допомогою свічок. Ці вироби випускаються різної форми, розміру і кольору, а встановлювати їх можна практично на будь-якій поверхні – це можливість для експериментів і несподіваних поєднань. Свічки не дадуть необхідну кількість світла, наприклад, для читання книги, але стануть декоративним доповненням, що створює атмосферу затишного житлового приміщення. Ну а велика кількість дзеркальних поверхонь наповнить житлове приміщення відблисками теплого світла.

Камін в зимовому інтер'єрі

Якщо у вас є камін, в зимовому дизайні він стане одним з центральних елементів. Цей символ домашнього вогнища і затишку зазвичай розташований у вітальні, де за чашкою чаю можуть збиратися всі члени сім'ї, родичі і гості. Справжні каміни або моделі з ефектом живого вогню заспокоюють своїм зовнішнім виглядом і дають простір для оформлення декором. Використовуйте блискітки, наклейки, світлодіодні стрічки, тематичні статуетки і ляльки – тільки розташовуйте всі предмети так, щоб на них безпосередньо не впливали високі температури. Для створення зимового дизайну можна просто оформити камін дерев'яними полінами, ялиновими гілками або вінками.

Оформляємо декоративний камін

Додаємо аксесуари для зимового інтер'єру

Для створення зимового дизайну в інтер'єрі можна використовувати різноманітні аксесуари. До таких відносяться: фотографії в рамках, на яких відображені життєві моменти в теплу літню погоду; вази з фруктами; сувеніри з екзотичних країн; м'які іграшки; композиції з сухостою. Також доречно виглядають невеликі картини з квітучими луками і деревами, сонцем або теплим морем.

Запахи для зимового інтер'єру

Лампа для спалювання ароматичних масел – ще один незамінний атрибут зимового дизайну інтер'єру. Певні запахи можуть викликати у мешканців відчуття тепла і спокою. Тому придбайте аромалампу, якщо такої досі немає в вашому домі, спеціальні свічки і ефірні масла з наступними ароматами: ваніль; цитрусові; кориця; бергамот; вербена; рожеве і сандалове дерево. Аромалампа поширить приємний запах по кімнатах, забезпечуючи потрібний настрій, і стане оригінальною прикрасою зимового декору. А для шаф з одягом підійдуть саше зі схожими ароматами або нотками польових трав.

Як зробити будинок затишніше за допомогою ароматів

Рослини для зимового інтер'єру

Природа за вікном відійшла до сну, але її натуральні відтінки допоможуть додати необхідної теплоти в зимовий інтер'єр. Зробити це можна, наприклад, за рахунок придбання хвойного деревця, які не можна вважати атрибутом виключно новорічних свят. Така рослина прикрасить інтер'єр, наситить повітря ароматними ефірними маслами і не скине голок. Купити хвойне деревце можна на ринках або садових розплідниках, там є з чого вибирати: ялівець; ялиця; туя; ялина та інші. Саджанці продають як зовсім крихітними, так і дорослими рослинами. Деревце в горщику можна прикрасити намистинами, шишками, обернути підставу декоративним папером. Також актуальними є і інші домашні рослини, які своїм трав'янистим зеленим кольором візуально зігріють інтер'єр. В якості альтернативи підійде букет свіжих яскравих квітів у вазі, а краще кілька, або їх штучні замінники. Зимовий дизайн в інтер'єрі – це необов'язково холод і стерильно білий колір. Взимку можна створити затишну атмосферу, яка зігріє домочадців і ваших гостей.

Матеріали сайту DOM.RIA.com™